Personaalsed lahendused

Personaalsed lahendused on seotud Sinu soovidega. Me töötame koos üks-ühele mõne teemaga. See võib olla coachingu vormis, kuid samuti saan ma aidata ka erinevate koolitustega. Mis Sa arvad, kumb võiks Sinu puhul töötada paremini, kas coaching või koolitus?

Tubli! See sõltub ju teemast. Võta palun minuga ühendust, aitan Sul koos mõelda ning otsustada.

Coaching on tihti just läbimurre. Läbimurre, et Su tööelu oleks parem. Läbimurre, et oleksid efektiivsem. Mis võiks Sinu puhul olla läbimurre? Mida Sa oled sisimas teadnud, et seda tuleks teha, kuid Sa pole seda veel ette võtud? Mis see võiks olla? Juhul, kui Sa oled valmis oma isikliku läbimurde nimel tööd tegema, palun võta minuga ühendust vajutades “Olen huvitatud läbimurdest”.

See oli selle lehel kiire kokkuvõte. Kui soovid peatumata edasi minna, palun kliki alljärgnevatele linkidele: korduma kippuvad küsimused, koolitused või minu lugu. Aga loomulikult, oled oodatud võtma ka vähe rahulikumalt ning edasi lugema.


Tänan Sind, et edasi loed.

Aga, miks on coachingu metoodika siis nii võimas?

Siin on mitu põhjust. Esiteks, teadlikkus. Sa saad teadlikumaks oma soovidest ning teekonnast, kuidas sinna jõuda. Coachingu metoodika ja tehnikad põhinevad mõtteviisil, et Sa ise tajud, mis on Sinu elus ja töös ettetulevate takistuste lahendamiseks vajalik. Coachingu tehnikatest on abi lahenduste leidmisel ning tegutsema inspireerimisel.

Soovide suunas liikumine on kui jõge mööda sõitmine. Mõni koht on kiirema vooluga ja kärestikulisem, teine seevastu aga vaikne ning rahulik, kuid alati on jõel kaldad. Coach on see, kes aitab Sul kaldale kinni jäämise korral tagasi voolu keskele saada. Kes toetab Sind kärestikulistes kohtades. Kes jälgib, et Sa ikka oma eesmärgi poole liiguksid.

Teiseks, Sina oled selle protsessi peremees. Tegutsemine on vabatahtlik. Keegi ei sunni Sind võtma vastu eesmärke, keegi ei sunni sind astuma mingeid samme. Sina ise oled see, kes rooli keerab, kes õigest kohast paremale või vasakule pöörab. See on Sinu eesmärk ning kuna Sa tunned ennast juba sünnist saati, oled Sa ise kõige targem inimene otsustama, mis suunas liikuda. Ma usun, et pikaajaline motivatsioon tegutsemiseks peab tulema seestpoolt. Sa toimetad kõige efektiivsemalt, kui oled iseseisvalt selle välja mõelnud. Unistused jäävad ikkagi vaid ainult unistusteks, kui ei hakata nende realiseerumise suunas liikuma.

Kas Sa oled jälginud, kuidas väikesed lapsed käima õpivad? Nad ajavad ennast mõne toe najal püsti, naeratavad oma vanematele ning seejärel lasevad toest lahti. Tudisevad ning kukuvad õige pea, pots, taas põrandale. Seejärel kõik kordub, kuid nad on ühe kogemuse võrra rikkamad. Siis tuleb aeg, mil nad seisavad iseseisvalt juba päris osavasti, järgneb esimene arglik samm. Ja, pots, taas põrand püüab nad kinni. Ja varsti, esimesele sammule järgneb järgmine ja siis veel üks … ning peagi on ta juba diivanilaua juurest jõudnud kummutini, mis on toa teises otsas. Keegi ei õpeta, ta ise proovib ja katsetab. Ta ise teab, millal on õige aeg. Ta ise valib tee.

Lapsevanema roll on väikest last toetada, teda julgustada ning rõõmustada koos temaga. Sama teeb tegelikult ka coach. Sinu eesmärgi poole liikumisel on temal toetav ja abistav roll.

Paar olulist asjad veel. Coaching protsess on hinnangute vaba. Neutraalne. See on üks suuremaid erinevusi, miks coachiga on vestlus tulemuslikum, kui näiteks sõbrannaga või sõbraga või vanematega. Jah, loomulikult on siin ka erandeid. Nagu elus ikka.

Coaching on meetod, mis keskendub lahendustele. Coachingu sessiooni ajal on olulised küsimused ning neile antavad vastused. Üldjuhul coach küsib ning Sina mõtled ja vastad. Coach loob raamistiku ning Sina täidad selle sisuga. Sina räägid ning coach kuulab.

Coaching on tihti just läbimurre. Läbimurre, et Su tööelu oleks parem. Läbimurre, et oleksid efektiivsem. Mis võiks Sinu puhul olla läbimurre? Mida Sa oled sisimas teadnud, et seda tuleks teha, kuid Sa pole seda veel ette võtud? Mis see võiks olla? Juhul, kui Sa oled valmis oma isikliku läbimurde nimel tööd tegema, palun võta minuga ühendust, kas vajutades “Olen huvitatud läbimurdest”, saates e-kirja aadressile priit@lifecoach.ee või helistades numbrile 512 3215.

Suur tänu Sulle juba ette!

See, kes Sa täna oled on Sinu poolt ajaloos langetatud erinevate otsuste tulemus. Samamoodi töötab kõik ka tuleviku suunal. Täna tehtud otsused viivad selleni, kes Sa 5 aasta pärast oled. Otsus ning selle nimel panustamine. Oled valmis liikumist alustama?

Edasi liikumiseks kliki palun vajalikke linke: korduma kippuvad küsimused, koolitused või minu lugu.