MIKSi leidmise töötuba

MIKSi leidmise töötuba. Igaühel meist on oma MIKS, sügavalt juurdunud eesmärk, ajend või veendumus, mis on pühendumise ja inspiratsiooni allikas. Sa ei pruugi veel oma MIKSi teada ega osata seda sõnadesse panna. Aga ma usun, et see on Sul kindlasti olemas.

Täielik rahulolu ei ole sama, mis õnn. Meid teeb tööl õnnelikuks eesmärkide saavutamine, preemia saamine, uute klientide leidmine, õnnestunud koolitus või projekti õigeaegne lõpetamine – see nimekiri võib olla päris pikk. Kuid õnnetunne on ajutine, see ei kesta. Keegi meist ei pulbitse energiast, et saavutas mõne oma eesmärgi aasta tagasi. Selle tunde intensiivsus väheneb iga hetkega.

Täielik rahulolu on seevastu palju sügavam tunne. See on kestev. Õnne ja rahulolu vahe on sama, mis meeldimisel ja armastamisel. Näiteks meie lapsed ei pruugi meile alati meeldida, aga sellegipoolest armastame neid. Me ei pea ilmtingimata iga päev töö juures õnnelikud olema, kuid me saame olla rahulolevad, sest see töö paneb meid end tundma osana millestki suuremast. Õnn tuleb sellest, mida me teema, rahuldus aga sellest, miks me seda teeme.

Sa peaksid mõistma oma MIKSi, et kirg töö vastu ei kaoks kunagi, kui me peame oluliseks tunda, et panustame millessegi enamasse kui vaid iseendasse.

Mart on tavaarusaamade kohaselt igati edukas. Tal on keskmisest suurem sissetulek, isiklik auto, elab eramajas vaikses rajoonis metsa ääres ning lapsed käivad eliitkoolis. Kõik on just nii, millest paljud unistavad. Mida vanemad oma lastest ootavad. Kuid midagi on nagu puudu, sellele on Mart mõelnud viimasel ajal üha enam.

Igaühel meist on vaid üks MIKS. See ei räägi sellest, kes me tahaksime olla. Või kelleks me saame, kui kooli lõpetame. Pigem on see meie tõelise olemuse väljendus. Pigem on see midagi, millele toetuda. Mille järgi oma tegemistele sisu ja suund luua.

MIKSi leidmise töötuba on inspireeritud kahest olulisest teemast. Esiteks, coachingu tehnikad ja coachingu olemus, kus küsimusel MIKS on väga oluline kohta ning teiseks Simon Sineki nn Kuldse Ringi mudelist. Simon Sinek on Ameerika motivatsioonikõneleja, autor ning juhtimiskonsultant. Tema 2009 septembris peetud TED kõnet „Kuidas suurepärased juhid inspireerivad tegutsema“ on vaadatud üle 43 miljoni korra ning kõne on tõlgitud enam kui 38 keelde, sealhulgas ka eesti keelde.

Kellele on koolitus mõeldud?

MIKSi leidmise töötuba on mõeldud nii üksikisikutele, kui ka meeskondadele. Kas pole mitte meeskonnad siiski vaid üheskoos töötavaid üksikisikud oma ootuste, oskuste ning MIKSidega? Kas ei peaks üksikisikute MIKSid võimalikult hästi haakuma ettevõte MIKSiga? Just nende teemadega me meeskondade MIKSi leidmise töötoas tegelemegi, et oleks selgus ning rõõm üheskoos toimetamisest. Meeskonnaliikmete toetus. Ühise asjad eest väljas olemise tuhin.

Mis teeb koolituse eriliseks?

Praktilisus, emotsionaalsus ja selgus.

Kuidas koolitus toimub?

MIKSi leidmise töötuba on ülesehitatud lugudele ning nendest olulise (ühisosa) leidmisele. Koolitus on PowerPoint’i vaba ning põhirõhk meeskondade puhul on üheskoos arutamisel. Koolitusel on kasutusel mitmeid grupi coachingu elemente, mis teeb töötoa lõbusaks ning lennukaks.

MIKSi leidmise töötuba meeskondadele kestab orienteeruvalt 4 tundi ning üksikisikutele poolteist kuni kaks tundi. Kui on huvi lisaks MIKSi leidmisele tegeleda ka sellega, kuidas MIKSi suunal liikumist alustada, saab seda edukalt kombineerida nii personaalse või meeskondliku coachingu sessioonidega.

Praktiline kasu

Koolituse järgselt Sa:

  • Tead oma MIKSi ning oskad sellest lähtuvalt teha Sulle olulisi otsuseid
  • Hakkad nägema rohkem võimalusi ja lahedusi kui takistusi
  • Elu muutub lihtsamaks, Su tegutsemine muutub fokuseeritumaks, tulemuslikumaks
  • Meeskonnakliima paraneb ning üheskoos toimetamine teeb olulise arenguhüppe

Koolituse toimumise aeg ja koht

Avalikud koolitused

Hetkel ei ole kokku lepitud ühtegi avalikku MIKSi leidmise töötuba.

Sisekoolitused

Kui soovid mind kutsuda Sinu ettevõttesse koolitama, palun võta minuga ühendust, kas saates elektroonse kirja aadressile priit@lifecoach.ee või helistades telefonile 512 3215. Arutame seejärel, milline peaks olema koolituse eesmärk, millal see võiks toimuda ning muid koolituse üksikasju.

Lisainfo

Kui Sul on käesoleva MIKSi leidmise töötoa raames soov midagi küsid või täiendavalt uurida, oled lahkesti oodatud seda tegema. Kui Sulle on sobilikum kirjutamine, kasuta palun aadressi priit@lifecoach.ee. Kui soovid helistada, vali oma telefonil numbrikombinatsioon 512 3215 ning vajuta helistamise nuppu. Nii lihtne see ongi!

Kui Sa soovid minu kohta rohkem teada saada, siis palun kliki siia.

Kui soovid piiluda mu teisi koolitus, palun kliki siia.