Efektiivse ajajuhtimise koolitus

Ajajuhtimise koolitus. Kui aus olla, siis aega ei saa juhtida. Vabandust. Juhtida saad Sa vaid iseennast. Sa saad juhtida seda, kuidas Sa saaksid aega paremini kasutada. Kuidas olla efektiivsem. Seetõttu võiks selle koolituse nimi olla ka – “Efektiivse ajakasutuse koolitus” või “Kuidas saada paremaks igapäevaste tegevuste teostamisel ning olla seejuures õnnelik ja rõõmus?” või “Kuidas lühema ajaga jõuda rohkem?” Milline nendest pealkirjadest Sulle kõige rohkem meeldis? Aga lähme siiski teemaga edasi. Kui tõhus on Sinu isiklik ajajuhtimine? Mõtle hetkeks.

Ööpäevas on meil kõigil 24 tundi. Mõni kasutab seda paremini ning teisel seevastu aeg justkui kaob käest. Iga algav päev keerab meile ette uue puhta lehe. Uus 24 tundi. Kõik sõltub sellest, kuidas neid tunde kasutada. Kui hea on Su ajajuhtimine. Nii nagu Sa kasutada oma päevi, niimoodi elad oma elu. Kuidas saada efektiivseks ajakasutajaks? Kuidas ehitada üles enda toimiv ajajuhtimise süsteem? Need on kaks kõige olulisemat küsimust, mille ümber kogu koolitus keerleb.

Aga kõigel sellel oli üksainus põhjus: vaatamata kõigile kõrvalpõigetele, liiguti kogu aeg täpselt ühes ja samas suunas. Kui takistus oli ületatud, seati suund jälle õigeks taevatähe järgi, mis näitas oaasi asukohta. Kui hommikul täht taevas säras, võis kindel olla, et liigutakse õiges suunas, sinna, kus on naised, vesi, datlid ja palmid. (Paulo Coelho)

Kellele on ajajuhtimise koolitus mõeldud?

Ajajuhtimise koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad paremini kasutada oma aega. Olla efektiivsemad. Rõõmsamad. Ning, mis kõige olulisem, leida aega oluliste asjadega tegelemiseks.

Tippjuhid, keskastmejuhid, meeskondade juhid, müügiga seotud inimesed, turundusjuhid, tootmisega seotud inimesed, personalijuhid, sekretärid, raamatupidajad … ah, mis ma keerutan, loomulikult kõik, kellel on oluline plaanitud tegevused valmis saada. Oma ellu rohkem rõõmu ja selgust tuua.

Mis teeb koolituse eriliseks?

Siin on mitu head põhjust.

  • Esiteks kindlasti see, et koolitus on praktilise iseloomuga. Olen erinevaid ajajuhtimise raamistikke või tehnikaid kasutanud nüüd juba pea 25 aasta jooksul, räägin nendest enda kogemuse baasil ning Sa saad proovida, mis Sind paremini kõnetab. Millise ajajuhtimise tehnika või ka erinevate tehnikate kombinatsiooni Sa saaksid ise kasutusse võtta
  • Teiseks. Koolitus ei lõpe klassiruumis, kõik osalejad saavad liituda koolituse baasil loodud kinnise Facebook’i grupiga, et vajadusel üksteist toetada, koolitusel räägitud tarkust uuesti meelde tuletada ning kokkuvõttes olulised asjad ära teha

Kuidas koolitus toimub?

Ajajuhtimise koolitus toimub erinevates vormides. Kolmandik koolitusest on loengu vormis, kolmandik grupitöö ning kolmandik individuaalse töö vormis. Loengul jagan enda kogemusi ning selgitan erinevaid ajajuhtimise põhimõtteid. Grupitööde vormis saad iseenda kogemusi jagada grupikaaslastele. Samuti saad grupikaaslastelt häid mõtteid ja väärtuslikke nõuandeid. Ning individuaalse töö raames saad mõelda ning töötada enda isiklike asjadega. Õppida tundma ennast võib-olla mõne uue külje pealt.

Ajajuhtimise koolitusel käsitleme:

  • Kuidas korrektselt seada eesmärke? **
  • Kuidas erinevatele tegevustele prioriteete määrata? *
  • Kuidas päeva planeerimisel kasutada aja plokkide või sahtlite põhimõtet? *
  • Kuidas edukalt toime tulla ajaröövlitega? *
  • Kuidas tõhusalt kasutada erinevaid produktiivsust suurendavaid meetodeid? *
  • Kuidas teha olulisi asju õigel ajal ning kohas? *
  • Kuidas koosolekuid efektiivselt juhtida, et nende kasutegur oleks oluliselt suurem? **
  • Kuidas meeskonnas tervikuna juurutada häid ajakasutamise põhimõtteid? **

Ajaliselt poolelt vaadatuna jagunevad koolituse kaheks. Koolituse kestvus võib olla 4 tundi (märgitud *) või 8 tundi (märgitud * ja **). Sisekoolituse teemad sõltuvad sellest, millele ettevõttes rohkem tuleb tähelepanu juhtida ning on alati koostatud “rätsepaülikonna” põhimõttel. Sisekoolituste planeerimine algab ettevõtte poolse isikuga probleemsete kohtade ja vajaduste kaardistamisest.

Enne, kui eduredelist üles ronima hakata, veenduge, et see toetub õige maja seinale. (Stephen Covey)

Koolitus toimub hea energiaga õhkkonnas. Istuvate tegevusele vastukaaluks liigutame ennast.

Praktiline kasu

Ma usun sellesse, et kõige paremini Sa omandad õpitut, kui saad seda kohe kasutada. Seepäras toon praktilise kasu osas välja kõigepealt selle, et Sa saad analüüsida enda ajakasutust ning oskad sellest lähtuvalt teha paremaid otsuseid. Sa saad mõtteid, kuidas olla produktiivsem ehk teha olulised asjad ära ning olla sealjuures ka rõõmus ja rahulolev.

Ning teiseks. Koolitusel kombineeruvad praktiline ajajuhtimise kogemus ning coachingu tehnikad, mistõttu tagab see unikaalne kooslus hea õpitulemuse. Kogu koolitus on üles ehitatud loogikale, kuidas Sa ise saaksid kõige enam kasu sellest koolitusest. Kuidas Sulle sobivaid ajajuhtimise tehnikaid leida? Ning olulisem veelgi, kuidas Sa saaksid neid põhimõtteid rakendada, et need oleksid iga Sinu päeva loomulik osa. Automaatne tegevus, mille peale Sa enam ei pea mõtlema.

Üks tähtsamaid samme teel imelise elu, eduka karjääri ja suurepärase enesetunde poole on see, kui kujundate endas tähtsate tööde alustamise ja lõpuleviimise harjumuse. Selline käitumine omandab oma sisemise jõu ning te näete peagi, et lihtsam on tähtsad asjad lõpetada kui need lõpule viimata jätta. (Brian Tracy)

Koolituse toimumise aeg ja koht

Avalikud koolitused

Lähipäevadel pole planeeritud ühtegi avalikku “Efektiivse ajajuhtimise koolitust”. Huvi korral kirjuta palun enda soovist aadressile priit@lifecoach.ee.

Sisekoolitused

Kui Sa soovid mind kutsuda ettevõttesse koolitama, palun võta minuga ühendust, kas saates elektroonse kirja aadressile priit@lifecoach.ee või helistades telefonile 512 3215. Arutame seejärel, milline peaks olema koolituse eesmärk, millal see võiks toimuda ning muid koolituse üksikasju.

Lisainfo

Kui Sul on käesoleva ajajuhtimise koolituse raames midagi soov küsid või täiendavalt uurida, oled lahkesti oodatud seda tegema. Kui Sulle on sobilikum kirjutamine, kasuta palun aadressi priit@lifecoach.ee. Kui soovid helistada, vali oma telefonil numbrikombinatsioon 512 3215 ning vajuta helistamise nuppu. Nii lihtne see ongi!

Kui Sa soovid minu kohta rohkem teada saada, siis palun kliki siia. Kui soovid uudistada ka teisi koolitus, palun kliki siia.

Edukat oma aja juhtimist! Toredat ajajuhtimise koolitust!